Jak bezpiecznie używać telefonu w roamingu?

Gdy wyjeżdżamy na wakacje to chcemy być w kontakcie z bliskimi, jednakże wyjeżdżając za granicę nie myślimy o stawkach za połączenia do Polski.

Już od chwili lądowania telefon łączy się z nadajnikiem lokalnego operatora i mogą już powstać pierwsze koszty. Dzisiejsze telefony łączą się z Internetem w celu zaktualizowania podstawowych informacji, lokalizacji, daty, godziny. Aby tego uniknąć zachęcamy do wyłączenia w ustawieniach opcji „Dane w Roamingu” to zablokuje możliwość łączenia się z Internetem komórkowym na terenie kraju w którym się znajdujemy.

Przestrzegamy też przed długimi rozmowami oraz wysyłaniem dużej ilości sms-ów gdyż te również mogą przyczynić się do wysokiego rachunku.

My Europejczycy możemy podzielić Roaming na 3 Strefy:

1. Roam Like Home – w większości wypadków możemy wykonywać połączenia i sms-y bez dodatkowych kosztów ponieważ Unia Europejska zniosła Roaming w tej strefie.
2. Reszta Europy – roaming jest już odczuwalnie droższy i nie obowiązuje w nim żaden pakiet bezpłatnych minut czy sms-ów.
3. Strefa Egzotyczna – występuje najwyższa opłata za możliwość korzystania z telefonu.

  • Koszt połączenia do polski waha się między 4-8zł.
  • Koszt odebrania rozmowy z Polski to koszt około 3-5zł
  • Wysłanie SMS-a ok 3-5zł
  • MMSA 4-6zł
  • Jeśli istnieje konieczność korzystania z internetu radzimy używać hotelowego wi-fi.

Zachęcamy zapoznać się z posiadanym pakietem i jego możliwościami u swojego Operatora najlepiej przed wyjazdem za granicę!

Najnowsze porady

Obchody Wielkanocy za granicą
7 kwietnia 2020
Podróże kształcą, ...
Czytaj więcej
Wyjazd na obóz bez najbliższych znajomych?
20 stycznia 2020
Lubimy spędzać czas, ...
Czytaj więcej