Wyjazd na obóz bez najbliższych znajomych?

Lubimy spędzać czas, podróżować i bawić się z najlepszymi przyjaciółmi. Czasami zdarza się jednak, że na wymarzony obóz zagraniczny jedziemy sami, bez najbliższych koleżanek i kolegów. Nie jest to absolutnie powód do niepokoju! Tego typu wakacje dadzą nam szansę na poznanie jeszcze większej ilości nowych przyjaciół.

Miło jest dzielić swoje wakacje z kimś znajomym, często jednak fakt bliskiej osoby obok, nieco nas ogranicza – w takiej sytuacji każdy dzień planujemy biorąc pod uwagę zdanie kogoś innego. Spędzając cały czas w zamkniętej grupce, możemy być również postrzegani przez pozostałych obozowiczów, jako osoby zamknięte na nowe znajomości. A obóz wakacyjny to świetna okazja by nawiązać nowe znajomości! Poznać rówieśników z różnych miast, z którymi będziemy utrzymywać przyjaźnie trwające długie lata!

Podczas wyjazdu warto się więc otworzyć, brać udział w licznych integracjach, posłuchać opowieści innych i korzystać z wszystkich atrakcji zapewnionych podczas obozu. Przy okazji gier zespołowych, wspólnego plażowania i dyskotek szybko zauważysz że jest więcej osób które przyjechały na wakacje bez najlepszej przyjaciółki.

Wielu obozowiczów twierdzi, że wakacje podczas których poznaje się nowe osoby są o wiele ciekawsze, śmieszniejsze i rozwijające. Najważniejsze jest to, aby nie być nieśmiałym oraz nikogo nie udawać – pozostać sobą, a wtedy szybko uda się zrównać sobie nowych przyjaciół!

Najnowsze porady

Wyjazd na obóz bez najbliższych znajomych?
20 stycznia 2020
Lubimy spędzać czas, ...
Czytaj więcej
Stres przed pierwszym obozem zagranicznym?
10 stycznia 2020
Pierwszy obóz ...
Czytaj więcej