Hiszpania? Czemu nie!

Hiszpania to przepiękny, gorący kraj, który od lat przyciąga wielu turystów. Jednym z najczęściej wybieranych regionów jest Costa Brava – 160-kilometrowy odcinek surowej linii brzegowej w północno-wschodniej Hiszpanii. Można tu znaleźć zarówno nowoczesne, międzynarodowe ośrodki turystyczne, jak i spokojne rybackie wioski.

Usytuowane w samym sercu Costa Brava,  w pięknym,  naturalnym otoczeniu przyrody, zaraz przy morzu i w niewielkiej odległości do gór, Lloret de Mar jest destynacją, w której bez wątpienia można się zakochać. Nastrój zabawy, idylliczne plaże i ukryte jaskinie, liczne festiwale i najlepsza śródziemnomorska kuchnia to tylko kilka z elementów, które sprawiają, że Lloret de Mar jest miejscem wybieranym przez tysiące młodych turystów każdego roku.

Bez wątpienia Lloret to miejsce dla osób, które na wakacjach chcą się rozerwać, potańczyć, nawiązać nowe znajomości z całego świata. Miasto słynie z najlepszych dyskotek i barów z muzyką na żywo. Świetna atmosfera sprawia, że od wielu lat przyciąga ono osoby spragnione rozrywki na najwyższym poziomie.

Światowej sławy plaże, dzięki swojemu naturalnemu pięknu sprawiają, że miejsce to jest jednym z najlepszych na spędzenie wakacji pod słońcem Costa Brava. Lloret ma dziewięć kilometrów linii brzegowej, a każda z pięciu plaż posiada Błękitną Flagę -międzynarodowy certyfikat, który przyznawany jest tylko wybranym plażom, spełniającym bardzo restrykcyjne wymogi co do czystości i bezpieczeństwa.

Lloret to również idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć autentyczny smak Katalonii. W katalońskiej kuchni czuć wpływy romańskie, śródziemnomorskie, prowansalskie, arabskie i żydowskie. Dzięki swojej historii, tradycji, wspaniałej lokalizacji i klimatowi, katalońska kuchnia jest nie tylko bardzo zróżnicowana, ale też co ważne dla osób dbających o zdrowie, jest jedną z najzdrowszych.

Lloret de Mar to również raj dla osób kochających zakupy. Jest w czym wybierać, biorąc pod uwagę fakt, że jest tam ponad 500 sklepów i butików otwartych przez cały rok.  Większość z nich ulokowana jest na starym mieście. W tym ogromnym centrum handlowym na wolnym powietrzu można znaleźć cokolwiek tylko się potrzebuje, poczynając od ubrań, biżuterii , akcesoriów i kosmetyków wielu topowych marek, a kończąc na tradycyjnym hiszpańskim rzemiośle.

Chyba nie ma się co zastanawiać – czas przyjechać i doświadczyć  tych wszystkich wspaniałości na własnej skórze!

Najnowsze porady

Obchody Wielkanocy za granicą
7 kwietnia 2020
Podróże kształcą, ...
Czytaj więcej
Wyjazd na obóz bez najbliższych znajomych?
20 stycznia 2020
Lubimy spędzać czas, ...
Czytaj więcej