Co zabrać na wycieczkę

Jedną z najważniejszych rzeczy na wakacjach jest ochrona przed słońcem. Zabierz ze sobą krem z filtrem minimum SPF 25. Po opalaniu przyda się również krem lub mleczko nawilżające skórę, które najlepiej nakładać na ciało po wieczornej kąpieli.

Zabierz ze sobą wszystkie potrzebne kosmetyki, czyli mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów oraz szampon.

Nie zapominaj o nakryciu głowy – to zdecydowanie najważniejszy element letniej garderoby 🙂 Może to być czapka z daszkiem lub kapelusz, ewentualnie chustka wiązana na głowie.

Koniecznie weź ze sobą kostium kąpielowy i klapki! Strój kąpielowy jest absolutnie potrzebny, żeby wejść do wody i swobodnie w niej pływać, a klapki to najlepsze obuwie na basen i plażę!

Obowiązkowo zabierz okulary przeciwsłoneczne! To nie tylko super gadżet, ale tez ochrona Twojego wzroku. A południowe słońce może być zaskakująco intensywne 🙂

Potrzebne mogą też być wygodne buty. W programie wyjazdów przewidziane są wycieczki fakultatywne i spacery 🙂 Zwiedzanie wszystkich zabytków najlepsze jest w wygodnym obuwiu, nie wszędzie uda się wejść w klapkach…

Dobrą zabawę dopełni drobne kieszonkowe na przeróżne atrakcje. Wszystkie nasze wycieczki Trendy Camp są z ofertą All Inclusive Soft, a hotele i animacje pełne są dobrej zabawy – ale kto nie skusi się na pamiątkę z wakacji albo inny drobny zakup?

Na pewno bierzesz ze sobą telefon, nie zapomnij też zabrać ładowarki (w Bułgarii, Hiszpanii i Macedonii gniazdka są takie same jak w Polsce). Nie tylko umożliwi Ci to kontakt ze światem, ale gdy będziesz go mieć pod ręką, zawsze zrobić zdjęcia ze swoimi nowymi przyjaciółmi 🙂 Jeżeli nie masz takiej funkcji w telefonie – weź aparat fotograficzny, na pewno się przyda!

Od początku podróży przyda się woda – zachowaj plastikową butelkę lub weź ze sobą bidon. Będziesz mieć wodę zawsze pod ręką, co jest bardzo ważne w takie upalne dni. Unikaj napojów słodkich i gazowanych, ale też bardzo zimnych – to może skończyć nawet bólem gardła.

Zarówno w Bułgarii, Hiszpanii i Macedonii piękna, słoneczna pogoda jest niemalże gwarantowana. Pamiętaj jednak, że noce mogą być chłodniejsze, a czasem nawet niektóre dni 🙂 Oprócz letnich ubrań zabierz ze sobą cieplejszą bluzę, spodnie z długimi nogawkami, a może nawet kurtkę przeciwdeszczową.

No i nie zapomnij najważniejszego… Dobrego humoru i uśmiechu! Bez tego ani rusz 🙂

Najnowsze porady

Obchody Wielkanocy za granicą
7 kwietnia 2020
Podróże kształcą, ...
Czytaj więcej
Wyjazd na obóz bez najbliższych znajomych?
20 stycznia 2020
Lubimy spędzać czas, ...
Czytaj więcej